Tábor Šerlišský Mlýn 11.-23.7.

Tábor Šerlišský Mlýn 11.-23.7.

Tábor Šerlišský Mlýn 11.-23.7.

12.07.2021

ČTVRTEK 22. 7. 2021

Probudili jsme se do zamračeného rána, ale zjištění, že není rozcvička a vidina dobré snídaně, nás hnala do jídelny. První dopoledne jsme si mohli vybrat mezi kroužky. Byl na výběr kroužek malého turisty, míčové hry a relaxační. Po svačině jsme se vylodili na Poštovním ostrově a museli jsme dopravit pár zásilek mezi jednotlivými poštami, avšak cesta byla ztížena piráty, kteří se nám snažili zásilky sebrat. K obědu jsme měli hranolky a kuřecí plátek. Po poledním klidu jsme svedli poslední bitvu o vlajky s vedoucími. Byla to moc povedená hra. Po svačině jsme dopluli na Ostrov pokladů. Jednotlivé týmy musely najít piráty, kteří střeží indicie k získání pokladu. Týmy si vylosovaly lísteček s popisem piráta, kterého musely najít v okolí tábora a dovléct ho do tábora. Všichni piráti byli dopadeni, indicie k pokladu získány a poklad byl najit. 
Po večeři jsme se sešli ve společenské místnosti, kde byli vyhlášeni vítězové celotáborové hry. Na prvním místě se umístila posádka Sejrů, na druhé místě porádka Papoušků a třetí byli Ztrozkotanci. Táborníci dostali odměny a zbytek večera jsme tancovali na závěrečné diskotéce.


STŘEDA 21.7.2021

První ranní program byl ve znamení oddilových činností. Nejmladší oddíl hrál taneční hry a ostatní oddíly měli venku ochutnávací soutěž. Dopluli jsme k Ostrovu přátelství, kde jsme obešli několik stanovišť, které prověřili našeho přátelského ducha a spolupráci v týmech. K obědu nás pohostila nudlová polévka a bratislavská omáčka s knedlíkem. Po poledním klidu jsme si zahráli Hutututu a Na buldoky (Na krtky), o které si sami poprosili táborníci. Po svačině jednotlivé týmy nacvičovaly pirátské pohádky na večerní program. Večer jsme shlédli 8 povedených představení a zbytek večera jsme trsali při diskotéce. V noci jsme dětem připravili stezku odvahy.


ÚTERÝ 20.7.2021
Dnes jsme se vylodili na Ostrově padouchů. Prvním naším dopoledním programem bylo dopadnout několik padouchů, kteří se zabydleli v lese. Museli jsme bojovat po celých týmech, abychom byli silnější a zákeřnější. Další hrou byli Zločinci. Tábornici museli usvědčit zločince a poznat jejich tváře a rysy. Tato hra potrápila naše hlavičky. Po skvělých kynutých knedlících od paní Dáši jsme se sbalili a vyrazili na výlet. Starší 2 oddíly vyrazili ke kostelu sv. Matouše nad Deštném a cílem mladších oddílů bylo Deštné. Cesta proběhla bez problémů, nikde jsme se neztratili a užili jsme si pěkný výšlap. Kopec z Deštného na Šerlišský Mlýn nám dal dost zabrat. K večeři jsme měli špagety a po skvělém jídle jsme se vydali do táborového kina


PONDĚLÍ 19. 7. 2021
Vstávání do dalšího týdne bylo velmi příjemné, protože nám svítilo sluníčko a zakotvili jsme na Ostrově sportu. Posádky se utkaly mezi sebou v několika disciplínách jako byl běh, skákání, plazení atd. Po svačině jsme pokračovali ve sportu a tentokrát jsme bojovali jako jednotlivci v pirátských disciplínách jako bylo zdolávání překážek, běh o jedné noze, orientace poslepu, hod na přesnost atd. K obědu jsme měli kuřízek s bramborami a s plnými pupíky jsme si šli odpočinout. Po poledním klidu jsme změřili své síly ve hře špioni. Jednotlivé posádky se museli pohybovat po okolí, tak aby byly co nejméně vidět a zároveň musely plnit různé úkoly. Počítat okna našeho hotelu, nasbírat různé přírodniny, zjistit v jaké nadmořské výšce se nacházíme aj. Po svačině jsme měli osobní volno. Děti se rozutekly na pokoje, někdo hrál venku hry, někdo deskové hry, všichni jsme se bavili. Nejstarší oddíl se postaral o dřevo na táborák. Večer jsme zapálili oheň, opekli buřty a zazpívali.azpívali písničky a šli jsme do hajan, protože jsme byli všichni za celý den unavení.

NEDĚLE 18.7.2021
Nedělní ráno bylo ve znamení prodlouženého budíčku a snídaně, ale i tak se nám moc nechtělo vstávat do zamračeného rána. Po snídani nás navštívil vánoční skřítek, kterému jsme svými dary a písní poděkovali za to, že jsme se zde mohli vylodit. Další naší činnosti byla hra na hotelu. Hledali jsme slova, ze kterých jsme museli složit řetěz ve stylu slovního fotbalu. K obědu jsme měli cikánskou pečeni s houskovým knedlíkem. Po odpočinku jsme vyrazili na borůvky, aby nám paní Dáša mohla udělat kynuté knedlíky. Naše lodě zakotvili na dalším z ostrovů, tentokráte na Ostrově odpočinku. Pro naše posádky byly připraveny odpočinkové činnosti. Mohly si vybrat mezi těmito: kresba portrétu, protažení těla, salon krásy, hudební koncert, deskové hry, hrátky u potoka. Večer jsme se sešli venku, kde probíhal karaoke večer. Zpěv našich pirátů se nesl dost daleko, byli jsme opravdu hlasití.


SOBOTA 17.7. 2021
Dnešní ráno, jen co se posádky probudily a hodily do sebe vydatnou snídani, bylo uklízecí. Ačkoliv je našim malým pirátům smrad a špína kamarádem, přeci jen jejich paluby potřebovaly poklidit a vyvětrat. Následujícím programem byly oddílové hry. Dva oddíly hráli skupinové hry a další dva se vydaly do lesa na houby a borůvky. K obědu byla polévka a výborné pečené kuře s bramborem. Na odpolední program bylo naplánované osídlení Vánočního ostrova. Oddíly pirátů měly své vlajky a snažily si zabrat co největší území. No a protože zde žijí skritkove a my s nimi chceme v dobrém vycházet, přišla po svačině nová výzva. Tou byla výroba dárků pro skřítky, vymyšlení a zazpívání vánoční písničky a výroba vánočních ozdob. A jak už to tak bývá, nesměla chybět ani vánoční pohádka na dobrou noc.


PÁTEK 16.7. 2021
Jupí, dopluli jsme na Ostrov hádanek a šifer. Naší dopolední aktivitou bylo vyluštit osmisměrku, která nebyla vůbec jednoduchá. Děti si musely nejprve doplnit písmenka do tabulky, která byla rozházená v lese, stejně tak jako slova k vyškrtání.
K obědu jsme si pochutnali na knedlu,vepřu,zelu. Během posledního klidu se nám pokazilo počasí a začalo mírně pršet, ale to nás vůbec nezastavilo v průzkumu tohoto ostrova. Vyrazili jsme do lesa, kde byla vyznačena trasa plná hádanek a různých hlavolamů. Každá posádka si vedla velmi dobře. Do večeře jsme se stihli vyblbnout venku. Po večeři jsme se oblékli do gala a vyrazili do společnosti. Na Šerlišském Mlýně se konal taneční večer. Taneční mistři Tomík, Tobík, Káťa a Vájá se nás pokoušeli naučit polku, mazurku a chachu. Počáteční ostych z tance s partnerem opačného pohlaví ze všech rychle opadl a my jsme si užili krásný večer plný zábavy.ČTVRTEK 15.7.
Ráno jsme se vylodili na Ostrově zvířat. Naším úkolem bylo pochytat všechna zvířata, která zde žijí. Zvířata jsme mohli poznat podle jejich specifických vlastností. Klokan skákal, had se plazil v trávě, medvěd byl zalezlý ve svém brlohu, jednorožec si zpíval atd. Zbytek dopoledne jsme strávili venku na hřišti. Po sladkém obědě jsme si odpočinuli a nabrali síly na odpolední výlet. Vyrazili jsme na Masarykovu chatu. Během 1,5km jsme zdolali převýšení 200m. Některé děti dost supěly a hlásily, že už dál nejdou, ale vidina vrcholového občerstvení je táhla napřed. Na vrcholu jsme si odpočinuli, občerstvili se, udělali pár fotek a vyrazili jsme zpět, akorát jinou cestou. U nás na penzionu jsme si chvíli odpočinuli a šli na večeři. Večer byl ve znamení návštěvy pirátské krčmy, kde jsme si zahráli několik her.


STŘEDA 14.7.
Probudili jsme do deštivého rána a na tábornících byla vidět únava. Po snídani jsem se rozhodli, že se dopoledne bude odpočívat a pustili jsme si pohádku.  Po pohádce jsme začali nacvičovat na večerní program – na Talent tábora. Každý z nás si měl vymyslet program, kterým by zaujal ostatní táborníky a porotu. Po skvělé svíčkové jsme si dali odpočinek.  Vzhledem k počasí jsme pozměnili program. Po poledním klidu jsme si zahráli hru Pexeso, kdy táborníci hledali druhou část dvojice na stanovištích. Po svačině jsme odpluli na ostrov zvířat, kde se rozutekla podivuhodná zvířata a my jsme je měli najít a vrátit nazpět do svého biotopu. Děti hledaly lístečky, skládaly jednotlivá zvířata a snažily se odtajnit jejich pravá jména. Den jsme zakončili Talentem tábora, kdy jsme shlédli taneční, hudební, herecká, kouzelnická aj. představení.


ÚTERÝ 13.7. 2021
Sluníčko nás vytáhlo z postýlek a slibovalo krásný den. Po snídani jsme se rozutekli do svých pokojů, abychom si uklidili a připravili se na dnešním dobrodružství. Během celého dopoledne jsme si vyráběli savovaná trička. Kdo zrovna nesavoval, tak si mohl vybrat mezi dalšími aktivitami - míčové hry, výtvarka a nebo stavění domečku v lese. K obědu jsme měli vynikající čočkovou polévku a bramborové knedlíky, pečené maso a špenát.
O poledním klidu jsme odpočívali na pokojích a psali dopisy domů. Ve 14hodin nám skončil polední klid a nás čekal další pirátský úkol. Musíme si naložit na lodě zásoby, abychom mohli vyplout na moře. Posádky si obstaraly různé sudy, potraviny, lana, zbraně k tomu, aby byly připraveny na vyplutí. Po svačině byla na programu oddilová činnost a průzkum místního potoka. Den jsme zakončili tanečním večer pod širým nebem.PONDĚLÍ 12.7.2021
Jen co nás po večerním dešti vytáhlo sluníčko z postelí, měli jsme před sebou velký den. Po dobré snídani nás čekal dopolední program. Každý oddíl si vybral vlastní způsob prozkoumání okolí tábora. Nechyběly ani seznamovací hry, protože je nás tu fakt hodně a pořád se nám pletou jména. Ale to brzy zmákneme! K obědu jsme si dali zeleninovou polévku a omáčku s rýži a s plnými pupínky zasloužený polední klid a čas na odpočinek. Odpolední program byl první částí CTH. Sraz byl venku, kdy po chvilce čekání začala hrát námořnická hudba a přišla banda drsných pirátů. Hledali tu poklad, ale potřebují posádku! No a kdo jiný by to zvládl líp, než my! Abychom ale mohli být správnými piráty, je potřebný výcvik. A ten nás čekal po zbytek dne. Nejen na fyzičku, postřeh a silnou vůli, kdy jsme na stanovištích od zkušených pirátů dostali zajímavé úkoly, ale i během večerního programu. Ten se nazýval Mozkovna malého piráta. Řešili jsme šifry a hádanky, hráli vědomostní hry a hry na zapamatování. Už teď se těšíme co bude zítra!NEDĚLE 11.7. 2021
Hurááááááá, jsme na táboře a před námi 12denní dobrodružství. Cesta na tábor proběhla bez jediného problému. V penzionu jsme se ubytovali, vybalili všechny věci a vyrazili jsme ven, abychom se proběhli na hřišti. Bohužel nás zastihl déšť a po chvilce i kroupy, tak jsme se běželi schovat do penzionu. V penzionu jsme se rozutekly do pokojů, abychom se převlékli a vyrobili si bodovací kartičky na úklid pokojů. Před večeří byly děti seznámeny s táborovým řádem. K první večeři nám paní kuchařka připravila špagety s boloňskou omáčkovou z mletého masa. Po večeři jsme si zahráli pár seznamovacích her, abychom se mezi sebou lépe poznali. Bylo to prima!
 

Zpět

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.