Novinky

15.04.2020 sdílený portál SP DDM

Podívejte se na nový portál pro sdílení aktivit, nápadů, návodů a tipů od středisek volného času na Mít kam jít

20.06.2019 Spolupracujeme s lékárnou Benu

Lékárna Benu vybavila naši táborovou lékárničku www.benu.cz

10.10.2018 Realizujeme Šablony II

Naše DDM je zapojeno do projektu OPVVV (MŠMT a EU) s názvem Šablony II. Tento projekt nám umožňuje zapojit do výuky odborníky z praxe, například švadlenu, keramika, truhláře, cukrářku. Dopřát našim účastníkům odborné semináře (bujinkan), s pomocí školních asistentek a tandemové výuky zlepšit komunikaci s rodiči a individuálně se věnovat dětem v kroužcích i v herním klubu. Rovněž navštěvujeme jiná DDM a SVČ a sdílíme společně příklady dobré praxe, přinášíme novinky do našeho DDM.

Šklebík - pouzdro na sluchátka

24.11.2020 Šklebík – pouzdro na sluchátka
Pomůcky:

 • Tvrdá PVC folie (napisovací)
 • Zbytky látek
 • Jehlu a nit
 • Lepidlo (herkules v tyčce)
 • Nalepovací očička
Postup:
 1. Z folie vystřihneme 3 „čočky“  podle toho, jak chceme veliké pouzdro ( 1 čočka = 1 strana pouzdra). 3stejně velké čočky vystřihneme i z látky a navíc vystřihneme 3 větší čočky z látky (plast by měly přesahovat o polovinu, tedy cca o 2 cm kolem dokola)
 2. Velkou textilní čočku po obvodu prošijeme
předním stehem, vložíme do ní folii a zdrhneme
 1. Z vnitřní části (přes zdrhnutí) nalepíme menší textilní čočku. Celý postup opakujeme, dokud nemáme takto potažené všechny 3 čočky
 2. Nyní budeme sešívat díly k sobě. K první čočce všijeme na roh poutko a podél 1 vypouklé hrany přišijeme druhou čočku ( dejte si pozor, ať máte u všech čoček delší látku zvenku, přilepenou část uvnitř.
 3. Stejným způsobem přišijeme k opačné polokulaté hraně poslední díl. Vznikne nám trojboké pouzdro, kde okraje otvoru také trochu sešijeme (cca do ¼), aby se pouzdro samo neotevíralo.
 4. Zatlačením na rohy se pouzdro otevírá. Zbývá jen nalepit oči a vložit sluchátka
celý fotopostup ke stažení zde