Novinky

15.04.2020 sdílený portál SP DDM

Podívejte se na nový portál pro sdílení aktivit, nápadů, návodů a tipů od středisek volného času na Mít kam jít

20.06.2019 Spolupracujeme s lékárnou Benu

Lékárna Benu vybavila naši táborovou lékárničku www.benu.cz

10.10.2018 Realizujeme Šablony II

Naše DDM je zapojeno do projektu OPVVV (MŠMT a EU) s názvem Šablony II. Tento projekt nám umožňuje zapojit do výuky odborníky z praxe, například švadlenu, keramika, truhláře, cukrářku. Dopřát našim účastníkům odborné semináře (bujinkan), s pomocí školních asistentek a tandemové výuky zlepšit komunikaci s rodiči a individuálně se věnovat dětem v kroužcích i v herním klubu. Rovněž navštěvujeme jiná DDM a SVČ a sdílíme společně příklady dobré praxe, přinášíme novinky do našeho DDM.

Elegantní zápisník

16.11.2020 Elegantní zápisník


Postup:
Potřebujeme bílý kancelářský papír, - vnitřní listy zápisníku, ozdobný karton na desky, pravítko, tužku, nůžky, jehlu a bavlnku.
 Začneme vnitřními listy z kancelářského papíru. 1pruh = 2 stránky, uprostřed se přeloží. Ustřihneme více pruhů  (podle toho,kolik chceme listů) Já jsem zvolila pro pruh kratší stranu kancelářského papíru A4. Pak budeme odměřovat desky z ozdobného kartonu. Délku spočítáme jako délku pruhu bílého papíru + 1cm (desky mají přední a zadní stranu a hřbet)

Papír i karton v půlce přeložíme a zarýhneme. V ohybu propíchneme 4 dírky jehlou ve stejném rozestupu.
Do jehly navlečeme bavlnku a začneme prošívat skrz předpřipravené dirky z venku (přes ozdobný karton do bloku papíru a zpět. Lepší je začítjednou v prostředních dírek, pak jet ke kraji a zpět a ke kraji a zpět, čímž nám zůstanou koukat 2 nitě z vnější strany barevného kartonu , obě prostředními dírkami. Ty svážeme na pevný uzel a následně uděláme mašličku

Bloček může posloužit jako zápisník, adresář, pokud si tam vlepíte nebo napíšete datumy, pak jako kalendář nebo může sloužit jako malý deníček.
Pokud nemáte ozdobný karton, použijte čtvrtku, kterou ozdobíte dárkovým papírem nebo kresbou

celý postup ke stažení zde