Novinky

18.04.2018 Nabízíme pracovní místo

Hledáme pracovníka na pozici pedagog volného času na částečný pracovní úvazek ( ped. kvalifikace pro komplexní přímou pedagogickou činnost dle §17 zákona 563/2004 Sb., O pedagogických pracovnících) s nadšením pro sportovní aktivity. Nástup po dohodě. Kontaktujte nás prosím e-mailem: info@ddmtre.cz

30.10.2017 Spolupracujeme se Salingerem

Salinger, z.s. Centrum Síťovka Ocitli jste se se svou rodinou v těžké životní situaci, kterou nejste schopni sami řešit? Centrum Síťovka nabízí pomoc a podporu a pomáhá zdarma . Více informací na letáku, který najdete v dokumentech ke stažení.

20.06.2017 Hledáme vedoucí:

DDM hledá kvalifikované vedoucí zájmových kroužků (kvalifikace pro dílčí pedagogickou činnost dle zákona č. 563/2004Sb). A to pro kroužky: stolní tenis, florbal, konverzace v jazycích (AJ, NJ, FJ) mažoretky, modeláři, sebeobrana, zumba, aerobic, sportovní kroužky

Přírodovědné dobrodružství na Plachtě

07.05.2018 Přírodovědné dobrodružství na Plachtě
 
7. května, v době ředitelského volna, připravil náš Dům dětí a mládeže velmi hezkou akci s  názvem – Přírodovědný experimentář na Plachtě.
Už podle názvu nás lákalo, co se pod tímto názvem skrývá. Chráněné území na Plachtě není daleko od Třebechovic a tak málo o něm víme. 11 dětí, paní ředitelka Jánská a paní Reschelová  se vypravily do krásné přírody za Hradcem Králové. Počasí nám přálo a díky sluníčku jsme mohli vidět spoustu živočišných druhů a květin. Dozvěděli jsme se, že toto místo patřilo před pár lety vojenským účelům a dále bylo plánováno pro účelovou výstavbu sídliště. Díky občanům, kteří sepsali petici, se podařilo území zachránit. Uvědomili jsme si, že někdy je třeba více „bojovat“ proti developerům, abychom zachránili nejen samotnou přírodu, ale i vše co v ní žije. Paní ředitelka nám ukázala, kdo žije v mokřadech:
- pulci, čolky, žábronožka  apod.. viděli jsme vážky a to několik druhů, zkoušeli si ulovit rybu.. Zahráli jsme si na brouka svižníka, ten když utíká tak nevidí a musí se zastavit, aby se rozhlédl. Nasadili jsme si škrabošky a zkusili to také. Viděli jsme divoké koně, kteří spásají bodláky a stařinu a tím udržují pastvinu.  Jsme moc rádi, že jsme se výletu zúčastnili.