Novinky

15.04.2020 sdílený portál SP DDM

Podívejte se na nový portál pro sdílení aktivit, nápadů, návodů a tipů od středisek volného času na https://mitkamjit.cz

14.04.2020 Tipy na zábavnou výuku

Každý týden pro Vás připravujeme tipy na to, jak udělat z učení pro Vaše děti zábavu

20.06.2019 Spolupracujeme s lékárnou Benu

Lékárna Benu vybavila naši táborovou lékárničku www.benu.cz

10.10.2018 Realizujeme Šablony II

Naše DDM je zapojeno do projektu OPVVV (MŠMT a EU) s názvem Šablony II. Tento projekt nám umožňuje zapojit do výuky odborníky z praxe, například švadlenu, keramika, truhláře, cukrářku. Dopřát našim účastníkům odborné semináře (bujinkan), s pomocí školních asistentek a tandemové výuky zlepšit komunikaci s rodiči a individuálně se věnovat dětem v kroužcích i v herním klubu. Rovněž navštěvujeme jiná DDM a SVČ a sdílíme společně příklady dobré praxe, přinášíme novinky do našeho DDM.

20.06.2017 Hledáme vedoucí:

DDM hledá kvalifikované vedoucí zájmových kroužků (kvalifikace pro dílčí pedagogickou činnost dle zákona č. 563/2004Sb). A to zejména pro sportovní a taneční kroužky.

Jarní prázdniny

06.03.2018 Letošní „jarňáky“ probíhaly pod názvem „Znáš své město ?“ Připravili jsme pro děti exkurze, besedy a kvízy s cílem poznat  naše město.

V pondělí jsme navštívili Třebechovické muzeum betlémů. Ujala se nás paní Petra Jahnová. Prohlédli jsme si expozici orlickoústeckých betlémů, povídali jsme si o betlémech z různých materiálu – ze skla, dřeva, papíru, ale i chleba. Pak přišel na řadu náš Třebechovický betlém.  Hledali jsme daráčky, Ludvu na hruškách, horníky i samotného řezbáře  Kapuciána. Paní Jahnová nám vyprávěla o Proboštovi, Kapuciánovi a taky už víme, co dělal sekerník Friml.  Na závěr nás vzala do depozitáře muzea. Vůbec jsme netušili, jaké poklady se tu skrývají, a jak je zapotřebí o ně pečovat. Seznámili jsme se s prací archiváře, listovali jsme archivními knihami. A objevili mnoho zajímavostí z historie našeho města.  Po návratu do DDM jsme si vyzkoušeli vyrobit betlém z chleba.
V TMB jsme navštívili i výstavu třebechovického vodáckého sportu.

V úterý nás navštívila Městská policie, paní Dáša Machačová a pan Stanislav Čapek. Oba příslušníci městské policie pro děti připravili velmi poutavou a zajímavou besedu . Ukázali dětem radar na měření rychlosti i defibrilátor, což děti hned chtěli vyzkoušet.Děti se dozvěděly, jak se chovat při různých nečekaných momentech jako jsou nehody, požár, napadení psem…   Zajímavé byly i historky z jejich práce. Nezapomněli dětem připomenout důležitá telefonní čísla a zásady bezpečného pohybu ve městě. Děti ji jako poděkování namalovali obrázky s policejní tematikou.
  
Ve středu jsme navštívili místní hasičskou zbrojnici. Pan L. Pinkava se nám věnoval celé dopoledne. Nejdříve nám ukázal hasičská auta i vše, co se skrývá uvnitř, jako například
 motorové pily na odřezávání spadlých stromů, vyprošťovací nářadí potřebné u dopravních
 nehod, čerpadla, hadice a spousta dalších důležitých věcí.
Nejvíce děti zaujala nová hasičská Tatra. V garážích jsme objevili dokonce i záchranářské čluny. V klubovně jsme si povídali o práci hasičů, jak pracuje záchranný systém, co se děje, když hasiči dostanou zprávu o nehodě nebo požáru.

Ve čtvrtek jsme seděli nad slepou mapou Třebechovic a zakreslovali do ní, co už známe i co bychom měli znát. Hráli jsme si na turisty, kteří navštívili naše město a ptali se na cestu tam či onam. Protože byl hezký slunečný den, šli jsme se na některá místa podívat.

 V pátek nás čekal maškarní karneval na ledě. Pan Ulrich z technických služeb nám v rámci jarních prázdnin propůjčil zimní stadión. Nejen děti z DDM, ale i ostatní zájemci v maskách si přišli bruslit a zúčastnit se her a soutěží na bruslích.
 
Během celého týdne jsme si zahráli spoustu her. Učili jsme se i vařit, jeden den to byly palačinky, druhý den buchtičky se šódó. Odpoledne jsme pravidelně zakončovali zpíváním s kytarou.
Na závěr bychom chtěli touto cestou poděkovat paní Petře Jahnové z TMB, paní Machačové a panu Čapkovi z Městské policie a panu Pinkavovi – veliteli místních hasičů za krásné a poučné povídání