Novinky

15.04.2020 sdílený portál SP DDM

Podívejte se na nový portál pro sdílení aktivit, nápadů, návodů a tipů od středisek volného času na Mít kam jít

10.10.2018 Realizujeme Šablony II

Naše DDM bylo v letech 2019-2021 zapojeno do projektu OPVVV (MŠMT a EU) s názvem Šablony II. Tento projekt nám umožnil zapojit do výuky odborníky z praxe, například švadlenu, keramika, truhláře, cukrářku. Dopřát našim účastníkům odborné semináře (bujinkan), s pomocí školních asistentek a tandemové výuky zlepšit komunikaci s rodiči a individuálně se věnovat dětem v kroužcích i v herním klubu. Rovněž jsme navštívili jiná DDM a SVČ a sdílíme společně příklady dobré praxe, přinášíme novinky do našeho DDM.

Mosty

28.04.2020 Budete potřebovat papír a 2 barevné pastelky nebo fixy. Na papír si napíšete do kroužku čísla od 1 do 20 (můžete klidně i více) podobně, jak je to na obrázku. Každý hráč si vybere svou barvu.
První hráč spojí číslo 1 s číslem 2 libovolnou cestou, klidně i oklikou. Druhý hráč spojí čísla 2 a 3. Má to ale háček - cesty se nesmí vzájemně dotýkat! Pokud k doteku dojít musí, vyznačí hráč svou barvou "most", který smí využívat jen on. Hra končí ve chvíli, kdy jsou všechna čísla spojena. 
Vyhrává ten, kdo má ve hře méně mostů.

Další tipy, jak hrát: začněte od konce; jeden hráč spojuje lichá čísla, druhý spojuje čísla sudá; přičítejte libovolné číslo atd...