Novinky

20.06.2019 Spolupracujeme s lékárnou Benu

Lékárna Benu vybavila naši táborovou lékárničku www.benu.cz

26.04.2019 Hledáme pedagoga do našeho týmu

Hledáme pracovníka na pozici pedagog volného času ( ped. kvalifikace pro komplexní přímou pedagogickou činnost dle §17 zákona 563/2004 Sb., O pedagogických pracovnících) s nadšením pro sportovní aktivity. Nástup, pracovní doba i výše úvazku po dohodě. Kontaktujte nás prosím e-mailem: info@ddmtre.cz

30.10.2017 Spolupracujeme se Salingerem

Salinger, z.s. Centrum Síťovka Ocitli jste se se svou rodinou v těžké životní situaci, kterou nejste schopni sami řešit? Centrum Síťovka nabízí pomoc a podporu a pomáhá zdarma . Více informací na letáku, který najdete v dokumentech ke stažení.

20.06.2017 Hledáme vedoucí:

DDM hledá kvalifikované vedoucí zájmových kroužků (kvalifikace pro dílčí pedagogickou činnost dle zákona č. 563/2004Sb). A to pro kroužky: stolní tenis, florbal, konverzace v jazycích (AJ, NJ, FJ) mažoretky, modeláři, sebeobrana, zumba, aerobic, sportovní kroužky

Přírodovědný příměstský tábor - den první

10.07.2017 Pondělní ráno, 10.7.2017, nás přivítalo sluníčkem. Před dům dětí a mládeže se sjížděli malí cyklisté na první výlet na kolách za poznáním života zvířátek v přírodě. Paní ředitelka měla připravený výklad o ekosystému rozdělený do lesních pater. Zahájili jsme u pana Rolce, mysliveckého hospodáře, v Krňovicích.  Pan Rolc a pan Mareček z mysliveckého sdružení Běleč nad Orlicí si pro nás připravili poutavé vyprávění o myslivosti. Ukázali nám shozy zvěře, vysvětlili, jak se pozná  stáří zvěře podle čelisti a zubů, poučili nás o rozdělení zvěře a myslivecké mluvě. Neopomněli ani seznámení s mysliveckými zbraněmi, kterými se zvěř střílí a jak správně se s nimi má zacházet. Děti nejvíce zaujal srneček Zuzanka, který u pana Rolce žije už 3 roky. A nejen srneček, ale i zlatý bažant, perličky, soják a věrný přítel každého myslivce – jezevčík Filípek – norař a barvář.
    Po krásné besedě jsme vyjeli na kolách směr Suté břehy. Před kopcem jsme měli malý karambol.  Majda spadla při nasedání na kolo a poranila si ruku. Na výlet už s námi nejela, přijela si pro ni mamka. Naštěstí to nebylo nic vážného a tak se s námi již druhý den vydala znovu poznávat přírodu.
Cestou po Hradečnici jsme dojeli k Olině na chatu. Olina s Janou Jandíkovou připravovaly oheň na buřty a paní ředitelka měla další zajímavé hry k ekosystému lesa. Oheň se rozhořel a opekli jsme si buřtíky.
Na závěr jsme si zahráli postřehovou hru s určováním lesních zvířat.
 Čas rychle ubíhal a my se museli vypravit k domovu. Cestou jsme si ale neodpustili malou zastávku u Orlice (tedy spíše v Orlici). Ve Štěnkově jsme našli malou písčitou plážičku s přístupem do vody, která byla krásně osvěžující. Ani se nám odtud nechtělo. K DDM jsme dorazili přesně ve 3 hodiny. 
Fotky najdete v galerii.